Psychiatrická nemocnice Marianny Oranžské

790 69 Bílá Voda 1, IČO: 00851388, Ředitel: MUDr. Petr Jeřábek, Hlavní sestra: Zdenka Šínová, Správce: Zbyněk Hanzl, tel./fax: 584 414 160, Ústředna: 584 413 208 - 9; 584 414 155, Terapeutická komunita: 584 414 156, Veřejný automat: 584 413 284, Ambulance Javorník: 584 440 379

:: KONTAKT ::

Přijímací oddělení

Oddělení IV.

Počet lůžek: 26
Tel.: 588 517 516

 Oddělení s kombinovanou péči pro dva okruhy klientů:

  1. příjem širokého spektra psychických poruch (kromě závažných demencí), včetně  standartní  akutní psychiatrické péče (zahrnuje i detoxifikaci).
  2. komplexní léčba psychotických stavů a poruch přizpůsobení,včetně biologické  léčby


Oddělení je otevřené, koedukované – pro muže a ženy. Je zde 6 pokojů, hygienické zařízení,  jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost, je využívána k psychoterapeutickým skupinám, k setkávání na ranní a večerní komunitě.  Pacienti mají možnost využít služby knihovny nemocnice a místní kantýny. K PNMO náleží velký park, který je využíván k procházkám a relaxaci.


Administrativní přijetí pacienta probíhá zpravidla po předchozím objednání  na centrálním příjmu nebo zde může být přeložen pacient z jiného oddělení PNMO.


Koho přijímáme: Máme tady celou škálu psychiatrických diagnóz. Nejčastěji jsou to pacienti s problematikou závislosti na návykových látkách, dále psychózy, hlavně schizofrenie, poruchy nálady, poruchy osobnosti, pacienti s duální diagnozou. Jsou zde umístěni i pacienti s nařízeným ochranným léčením ústavní formou.Průběh léčby: U pacientů s psychickými poruchami slouží oddělení především ke stabilizaci. Těžiště léčby spočívá ve zvládnutí akutního stavu především za pomoci farmakoterapie a podpůrné či edukační psychoterapie. Léčba je individuální, dle aktuálního zdravotního stavu, může trvat až tři měsíce. Po stabilizaci psychického stavu jsou pacienti propouštěni domů či překládáni na TK Tao k psychiatrické rehabilitaci a resocializaci. Spolupráce s rodinami je nedílnou součástí léčby.U pacientů závislých na návykových látkách slouží oddělení k detoxifikaci a k celkové stabilizaci tělesné i duševní. Těžiště léčby nespočívá jen v  provedení detoxifikace, ale rovněž ve zmapování potřeb a možností pacienta, společně s pacientem se bavíme o tom, která forma léčby bude pro něj nejlepší.  Pobytem na přijímacím oddělení není zaručeno automatické přijetí do další terapie, vyžadujeme od pacienta dobrou spolupráci. Po stabilizaci psychického a somatického stavu, dle motivace a zakázky jsou pacienti překládání k specializované terapii na odd.2, TK Harmonie, TK Fénix, TK Fides, či propouštěni domů nebo jiné následné péče .Co nabízíme:

  • k užívaným metodám léčby na oddělení patří skupinová a individuální psychoterapie, nácvik relaxace, farmakoterapie, sportovní aktivity, činnostní terapie. Pacienti mohou reflektovat své problémy a získávat zpětnou vazbu i formou deníků
  • multidisciplinární přístup v léčbě, který zahrnuje týmovou spolupráci psychiatra, psychologa, sester, fyzioterapeuta, nutričního terapeuta a konziliárně často také internisty a dalších specialistů
  • možnost fyzioterapie a rehabilitace
  • ve spolupráci se sociální pracovnicí PNMO pomoc při řešení  sociálních, pracovních či finančních záležitostí pacientů


Návštěvy jsou možné denně po ukončení Denního programu, ve výjimečných případech lze návštěvu umožnit i v době Denního programu, po předešlé domluvě se zdravotním personálem.

INFORMACE O ZDRAVOTNÍM STAVU
Poskytuje ošetřující lékař, jsou podávány jen s písemným souhlasem nemocného.

  • Informace nebo konzultace o zdravotním stavu pacienta jsou možné osobně po předchozí  domluvě nebo telefonicky od 13.00 hod.


Těší se na Vás tým přijímacího lůžkového oddělení.

 
 

Rychlý kontakt

E-mail: kontakt@pnmo.cz 

Datová schránka: ftai57u

Telefon: 588 517 555

Fax: 588 517 599


Centrální příjem
a informace o příjmech:

Tel.: 588 517 539

Pracovní doba:

Po - Čt 7:00 - 16:00

Pá 7:00 - 13:00


Certifikát Spokojený pacient - kategorie lékaři


Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies