Psychiatrická nemocnice Marianny Oranžské

790 69 Bílá Voda 1, IČO: 00851388, Ředitel: MUDr. Petr Jeřábek, Hlavní sestra: Zdenka Šínová, Správce: Zbyněk Hanzl, tel./fax: 584 414 160, Ústředna: 584 413 208 - 9; 584 414 155, Terapeutická komunita: 584 414 156, Veřejný automat: 584 413 284, Ambulance Javorník: 584 440 379

:: KONTAKT ::

Motivace

Oddělení II. - Oddělení pro léčbu návykových nemocí

Počet lůžek: 35
Tel.: 588 517 513

Koho přijímáme:

Pacienty závislé na návykových látkách, kde umožňujeme:

  • stabilizační pobyty za účelem uvědomění si vlastní závislostní problematiky. Tato fáze trvá přibližně 6 týdnů, může být s ohledem na celkový stav pacienta zkrácena či prodloužena.
  • motivační programy za účelem přípravy do programů Terapeutických komunit. Harmonie, Fénix, Fides.
  • 3 měsíční režimovou léčbu.
  • udržovací léčbu s ohledem na individuální psychický stav, s podpůrnou psychoterapií, zapojením dopracovních a režimových aktivit a udržení pacienta v prostředí, jenž je čisté od návykových látek. Toto oddělení je určeno i pro chronicky závislé pacienty, a ty, kteří kromě závislosti trpí ještě dalšími somatickými komorbiditami, které jim neumožňují léčbu v terapeutické komunitě. Jsou zde přijímáni i pacienti s nařízenou protizávislostní ochranou léčbou, kteří nejsou schopni zvládat terapeutické nároky komunitních programů.

 

Oddělení se nachází v 1. patře budovy, má výtah a bezbariérový přístup. Je otevřené, koedukované-pro muže a ženy. Oddělení disponuje 7 pokoji, je zde hygienické zařízení, společenská místnost, dále jídelna, která slouží i k psychoterapeutickým skupinám, k setkávání na ranní komunitě. Pacienti mají možnost využít služby knihovny nemocnice a místní kantýny. K PNMO náleží velký park, který je využíván k procházkám a relaxaci.

Pacientům je poskytována komplexní psychiatrická, psychologická a somatická péče, podle potřeby též rehabilitační péče. Na oddělení pracuje lékař, psycholog, který vedle psychologických vyšetření provádí individuální a skupinovou psychoterapii, adiktolog, tým psychiatrických a praktických sester, ošetřovatelek a sanitářů. Konziliárně dochází internista a nutriční terapeut .

Mezi léčebné aktivity u nás patří skupinová psychoterapie (sdílení svých zkušeností a pocitů ve skupině vedené terapeutem 4x týdnu), činnostní terapie, individuální psychoterapie (dle individuálních potřeb klienta), přednášky,edukace, relaxace, duchovní péče, sportovní a volnočasové aktivity.

Základním předpokladem úspěšné léčby je dodržování léčebného režimu, což je pevně stanovený program denních aktivit a souhrn pravidel pro život na oddělení. S pokroky pacienta v léčbě přibývá volitelných aktivit a samostatného plánování volného času.

Administrativní přijetí pacienta probíhá zpravidla po předchozím objednání na centrálním příjmu, nebo může být pacient přeložen z příjmového či jiného oddělení PNMO.Návštěvy jsou možné každý den po ukončení Denního programu, ve výjimečných případech lze návštěvu umožnit i v době denního programu po domluvě se zdravotním personálem.

 

Jsme tady pro Vás – tým Motivace oddělení II.

Rychlý kontakt

E-mail: kontakt@pnmo.cz 

Datová schránka: ftai57u

Telefon: 588 517 555

Fax: 588 517 599


Centrální příjem
a informace o příjmech:

Tel.: 588 517 539

Pracovní doba:

Po - Čt 7:00 - 16:00

Pá 7:00 - 13:00


 


Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies