Psychiatrická nemocnice Marianny Oranžské

790 69 Bílá Voda 1, IČO: 00851388, Ředitel: MUDr. Petr Jeřábek, Hlavní sestra: Zdenka Šínová, Správce: Zbyněk Hanzl, tel./fax: 584 414 160, Ústředna: 584 413 208 - 9; 584 414 155, Terapeutická komunita: 584 414 156, Veřejný automat: 584 413 284, Ambulance Javorník: 584 440 379

:: KONTAKT ::

Terapeutická komunita Fénix – Bílá Voda

Poselství pro Vás: „ Jeden každý ať zná vlastní cestou svou jít“.
 

Oddělení III.

Počet lůžek: 25
Kontakt: Terapeutická komunita Fénix, Bílá Voda č. 24, 790 69.
Tel.: 588 517 518, 588 517 523. Mobil: 728 239 759.
E-mail: fenix@pnmo.cz

 

Kde nás najdete?: Vlakem nebo autobusem do okresního města Jeseník. Poté autobusem z jesenického autobusového nádraží č. 6, směr Bílá Voda, zastávka Bílá Voda – léčebna. TK Fénix je součástí PN Marianny Oranžské Bílá Voda. Dům TK Fénix se nachází na prvním rozcestí pod areálem nemocnice (cca 0,5 km od hlavní budovy).


Program TK Fénix je určen: Pro klienty, kteří se chtějí léčit z drogové závislostí, závislosti na alkoholu či gamblingu. Základem léčby je komunitní terapie ve skupině, individuální terapie, vztahová terapie a ergoterapie (klienti se starají o dům , zahradu, zvířata, ovocný sad). Nabízíme specifický program pro klienty s problémem hazardního hráčství. Součástí léčby jsou také volnočasové aktivity (turistika, cykloturistika, sport a kulturní programy). Klienti mají také možnost využít programu odvykání kouření. Poskytujeme možnost výkonu alternativních trestů. Filozofií TK Fénix je zplnomocnění klientů k aktivní účasti v léčbě své i těch druhých. Sdílením pocitů a zkušeností „zde a nyní“ i vzájemnou podporou si klienti mohou s problémem pomoci. Každý klient na sebe bere aktivní roli nejen ve svém uzdravování, ale i v uzdravování těch ostatních. Vstup do komunity je dobrovolný pro muže a ženy starší 18-ti let. Pobyt na komunitě probíhá za dodržování principů léčby – naprostá abstinence, otevřenost a upřímnost ( „O čem nemluvíš, to Tě pak dostane“), volba mezi léčbou a vztahem a regulace agrese. Cílem je abstinence, získání náhledu na vlastní životní situaci a přijetí sebe sama a okolí.

Podmínky přijetí: Telefonické objednání na tel. číslech Centrálního příjmu (viz. Kontakty), doporučení odborného nebo praktického lékaře, případně jiného odborníka, platný doklad totožnosti, registrace u zdravotní pojišťovny, 500,- Kč /měsíc na akce spojené s léčebným programem (výlety, kulturní programy, atd.). Klient musí být registrován u praktického lékaře.

Průběh léčby: Klient je přijat na příjmové oddělení, kde proběhne vyšetření, případný detox a po motivačním pohovoru s terapeutem je stanoven termín nástupu na TK. Léčba je možná střednědobá a dlouhodobá (volí si sám klient). Střednědobá léčba: trvá cca 6 měsíců (červená etapa 2 - 3 měsíce a oranžová etapa 3 měsíce.) Dlouhodobá léčba: trvá cca 8-9 měsíců (červená etapa 2 - 3 měsíce, oranžová etapa 3 měsíce a zelená etapa 2-3 měsíce). Klientům doporučujeme absolvování vztahové terapie, kdy si klient zve sobě blízkou osobu, se kterou potřebuje zviditelnit vztah. Bonusem je naděje, že přijde na kloub vztahům ve vlastní rodině a mezi blízkými. Řádné ukončení léčby je stvrzeno závěrečným rituálem, klient je motivován k pokračování v následné péči. Před uplynutím doby pobytu může být léčba ukončena kdykoli podle rozhodnutí klienta. Při porušení kardinálního pravidla následuje okamžité vyloučení z léčby. O další léčbu smí klient požádat po 6 měsících ode dne propuštění.

Ubytování: Ve dvoupatrové budově. V přízemí se nachází botárna, prádelna, kuchyň, jídelna, WC a sprchy pro muže a ženy, ošetřovna. Klienti mají pokoje v prvním a druhém patře. V prvním patře je navíc čítárna. Ve druhém patře se nachází komunitní místnost, posilovna a sportovní šatna.

Stravování: V komunitě si klienti sami vaří. Dle potřeby jsou možná dietní omezení nebo vegetariánská strava.

Návštěvy a kontakty s okolím: Povinností navštíveného je informovat komunitu o návštěvě. Klienti oranžové a zelené etapy mohou přijímat návštěvy v době osobního volna. Každá návštěva, která je pod vlivem drogy včetně alkoholu, bude vykázána z území komunity. První dva týdny klient komunikuje s okolím pouze prostřednictvím dopisů. Po 2-ou týdnech může přijímat hovory blízkých prostřednictvím klientské tel. linky. Klienti v červené etapě odevzdají svůj mobil v den přijetí do úschovy. Při přestupu do oranžové etapy je jim mobil vrácen. Klienti se závislostí na gamblingu nebo s dg. smíšená závislost s preferencí gamblingu podepisují smlouvu o používání mobilního telefonu. V průběhu oranžové etapy klient absolvuje 2 víkendové propustky, v průběhu zelené etapy rovněž 2.


Zdravotní a sociální péče: TK Fénix je součástí státního zdravotnického zařízení PN Bílá Voda. Podle potřeby je možnost využít péče psychiatra, psychologa, internisty, neurologa, fyzioterapeuta a sociálního pracovníka.

Finance: Klient je pojištěncem zdravotní pojišťovny, která hradí léčebný pobyt. V opačném případě hradí léčebný pobyt dle sazebníku PN. Hygienické potřeby a věci osobní potřeby si klient hradí sám.

Terapeutický tým: Nabízíme kvalitní práci proškolených pracovníků, kteří jsou pod stálou supervizí.

Rychlý kontakt

E-mail: kontakt@pnmo.cz 

Datová schránka: ftai57u

Telefon: 588 517 555

Fax: 588 517 599


Centrální příjem
a informace o příjmech:

Tel.: 588 517 539

Pracovní doba:

Po - Čt 7:00 - 16:00

Pá 7:00 - 13:00


Certifikát Spokojený pacient - kategorie lékaři


Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies